شرکت حمل و نقل داخلی و سراسری سوربن ترابر هوشمند

باربری

باربری

باربری

شرکت باربری بدین معناست که دارای شخصیت حقوقی است و خدمات ارائه دهنده نظیر حمل بار و اثاث منزل را درون شهری و بین شهری انجام می دهد. شرکت های باربری علاوه بر ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها باید مجوزهای باربری از اتحادیه و وزارت راه دریافت می کنند.

باربری به انواع مختلفی دسته بندی می شود

باربری زمینی

این نوع باربری از طریق جاده ای به صورت درون شهری و یا برون شهری انجام می گیرد که می توان گفت این نوع از باربری جزو قدیمی ترین نوع باربری در دنیا است که به صورت زمینی بارها حمل می شوند. این نوع باربری یا با ماشین های سنگین انجام می گیرد یا با قطارهای باربری است که برای حجم زیادی از بار از این روش زمینی استفاده می کنند.

باربری هوایی

یک نوع دیگری از باربری به صورت هوایی است که روش های راحت و بسیار سریع برای حمل کالا است این روش نسبت به روش های دیگر کمی هزینه بالایی دارد. باربری ها به دو دسته تقسیم می شوند که باربری درون شهری یا باربری برون شهری است که مسئول حمل بار هستند.

تمام مسئولیت های بار متوجه باربری است باید از صحت و سلامت بار خود اطلاع داشته باشد که اگر ضرر و زیانی متوجه بار باشد باید باربری جبران خسارت کند. روش های مختلفی برای حمل بار وجود دارد که در روش مل بار جزئی نامیده می شود که تمام بار کل یک ماشین و کامیون را پر نمی کند و فضا برای بارگیری مجدد برای بار یا کالاهای دیگر وجود دارد.

 

با این صورت که فضای یک کامیون بین بارهای مختلف به اشتراک گذاشته می شود و بارهای مخلتفی در آن قرار میگیرد و در روش دوم که به آن روش حمل بار کامل به آن می گویند که بارها تمامی فضای یک کامیون را در اختیار می گیرد. در روش اول چون میزان بار کم است پس مقرون به صرفه است که از حمل بار جزئی استفاده شود. در ضمن باید به یاد داشته باشید که برای اطمینان از سلامت بار می توانید بار را بیمه کنید که اگر دچار مشکلی شد بیمه تا حدودی ضرر شما را جبران کند.

تماس با ما
× جهت اعلام بار در واتس آپ