حمل و نقل جاده ای از دیرباز یکی از نیازهای اولیه‌ی انسان‌ها بوده است. باگذشت زمان و گسترش کسب‌وکارها نیاز به ارسال کالا به شهرهای مختلف بیش‌ازپیش احساس می‌شد .
حمل و نقل جاده ای درواقع یکی از اصلی‌ترین روش‌های حمل‌ونقل کالا به شمار می‌رود.به‌گونه‌ای که اگر این روش حمل کالا متوقف شود و یا خللی در حمل و نقل جاده ای کشور رخ دهد، به‌طورقطع مشکلات بسیاری برای تمامی کسب‌وکارهایی که از این روش استفاده می‌کنند ایجاد می‌شوند.

ازاین‌رو با ایجاد این نیاز کسب‌وکار، شرکت‌های حمل‌ و نقل و باربری به وجود آمدند.

حمل و نقل جاده ای، یکی از قدیمی‌ترین راه‌های جابجایی کالا و حمل بار می‌باشد که ازنظر قیمت و سرعت جهت حمل بسیاری از کالاها مناسب است.

حمل و نقل جاده ای، با آمار سالیانه 600 میلیون تن جابجایی کالا و 10 میلیون تن ترانزیت کالا، نقش مهمی در حمل‌ونقل داخلی و بین‌المللی دارد.
البته در این حمل‌ و نقل باید به نوع کالای ارسالی توجه بیشتری شود.آن‌هم به دلیل اینکه در مسافت‌های طولانی سبب ایجاد خسارت برای کالای ارسالی نشود.مثلاً در حمل و نقل جاده ای مواد خوراکی حتماً باید از ماشین‌های حمل بار متناسب با حمل مواد خوراکی استفاده شود و یا مثلاً در حمل قطعات صنعتی باید از کفی با توان بالا و بست ها و تجهیزات ایمنی مخصوص استفاده شود.

جهت اعلام بار داخلی به صورت آنلاین کلیک کنید ( بارمپ)